„Píseň starého blázna“ aneb Jazzově-rockově-popové úlety na CD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tři orchestry, dva pěvecké sbory, patnáct sólových zpěváků a dva režiséři se podíleli na nahrávkách šestnácti písní a skladeb zkomponovaných, aranžovaných a dirigovaných Janem Vičarem. Album Píseň starého blázna tohoto „hudebního cestovatele“ obsahuje swing i rock, divadelní skeče i klukovský popík, klasickou hudbu i jazz. CD vydává ArcoDiva.

Říkám vám, slečny, dejte si pozor!, zpívá Petr Wajsar

„Album skutečně zní jako velký mejdan, takto se prostě má slavit začínající podzim života: vesele, s nadsázkou, vzpomínkami, ale i aktivně. Vičar na své album zařadil nejen svou dávnou písničkovou tvorbu, ale také nejnovější jazzové písně.“ (Milan Bátor, Hudební přístav, Český rozhlas Ostrava, 10. 7. 2020)

„Vičar je profesionálom, ktorý vie perfektne aranžovať. V remesle sa drží odkazu svetovej swingovej scény, ale aj tretieho prúdu brnianskej scény (Pavel Blatný), ktorá je v tomto štýle jedinečná aj v kontexte svetového jazzu. Aranžérske zásahy sa bleskurýchlo menia, takže poslucháč sa nenudí. (…)
K inštrumentálnym skladbám z roku 2019 treba Vičarovi gratulovať. Skvelé skladby, poskytujúce priestor na improvizáciu – Rozpomínka Ž (Moravia Big Band Zábřeh), ale najmä Rozpomínka M, čo je „dodekafonická dvanástka“ v interpretácii Studiového orchestra Brno.“ (Yvetta Kajanová, Hudobný život, 2021, č. 7–8, s. 54–55)

Blázna starého píseň, Hudební přístav 8. 7. 2020

Ostrov pokladů, Hudební přístav 10. 7. 2020

Česká jazzová sklizeň (Jazz Český rozhlas, katalog 2020, s. 10)

Recenze Milana Bátora, Hudební rozhledy, 12. 3. 2021 (roč. 74, č. 3, s.  63-64)

JAN VIČAR: PÍSNĚ STARÉHO BLÁZNA

Orchestras: Moravia Big Band Zábřeh (band leader Pavel Doubrava), New Street Band Olomouc (Michal Vičar), Studio Orchestra Brno (Jiří Kotača)
Choirs: Chamber Choir of Lenka Dohnalová-Mlynářová (choirmaster Lenka Dohnalová), Girl’s Choir Kassiopea Olomouc (Hana Vyroubalová)
Soloists – Singers: Lukáš Bitto, Dominika Ďurišová, Tereza Gronychová, Petr John, Jakub Knápek, Josef Kovačič, Jan Majer, Vendula Pumprlová, Jan Sítař, Oldřich Smysl, Ester Stodolová, Zbyněk Terner, Jan Vičar, Michal Vičar, Petr Wajsar
Conductor: Jan Vičar
Music and sound director: Jan Košulič
Post-production and mastering: Jakub Stratílek

TOTAL TIME: 63:41

Available:

https://www.arcodiva.cz/cz/vydavatelstvi/katalog-nahravek/vazna-hudba/cd-243/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *